Ne Evet! Ne Hayır!

Merhaba.12 Eylül’de halkımız referanduma gidecek.Bu konu hakkında eğer amaç hükümeti istememek ise bende düşüncelerimi belirtmeyi uygun buldum.

Hemen konuya gireyim.Önümüzde 2 seçenek var.EVET yada HAYIR.Bunları inceleyelim:

EVET

“Evet” oyu atıldığı takdirde yıllardır ülkeyi soyup soğana çevirmiş, vatan toprağını babasının malıymış gibi yabancı devletlere peşkeş çeken ABD-AB-İSRAİL-NATO gibi amaçları Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yok etmekten başka bir şey olmayan küresel güçlerin ve Pensilvanya’da barınan dönme-devşirme vatan haininin, din düşmanının güdümünde ve onların istekleri doğrultusunda Türkiye’yi önce bölüp ardından yok etme amaçlarını destekleyen bir anayasayı kabul etmiş olarak Türkiye’nin bölünme ve yok edilme sürecini hızlandırmış olacaksınız.Bundan sonrası ise çorap söküğü gibi gelecek ve Türkiye için elem verici bir sonuç doğacaktır..

Kaldırılan-değiştirilen maddeleri incelediğimizde Türkiye Cumhuriyeti’nin varlık unsurlarının tahrip edilmeye çalışıldığını,en derin övünç ve inanç kaynağımız Türk’lük kavramının kaldırılmaya çalışıldığı diğer taraftan da iktidarın kendini sağlama almaya çalıştığını açıkça görebiliyoruz.

HAYIR

Kullanılan anayasa 80 döneminde hazırlanmış CIA-ABD’nin oyununa gelerek ABD-NATO çıkarları uğruna şiddeti kendi vatandaşına uygulamış,binlerce gencimize insanımıza hapishanelerde işkence yapmış halende yüzlercesinin kayıp bulunmasına uşaklık etmiş milleti süngü ucunda korkutarak dikte ettirdiği militer bir anayasa.

Hayır deseniz bu anayasa devam edecek ki zaten ülkedeki yolsuzlukların,kaçakların da bu yasalardaki boşluklardan yararlanarak bu hale geldiği hiç şüphesiz.

Buradaki kolay kolay kimsenin göremediği çok ince bir nokta var ki o da şudur:

80 döneminde de Anayasa ABD-NATO çıkarları doğrultusunda hazırlanmış idi; şimdi de ABD-AB-İSRAİL-NATO-FETOŞ çıkarları doğrultusunda bir anayasa hazırlanıyor…Siz “evet” de deseniz “hayır” da deseniz sonuç itibariyle aynı çıkar odaklarına hizmet etmiş olacaksınız…Bahsettiğim o ince noktayı görebildiniz mi?…

Bir diğer konu ise iktidar bir mucize olsa da iyi bir şey yapacak olsa bile muhalif,aydın kesim direk,sorgusuz sualsiz “istemezük” tavrı içerisinde.Bu kesimin ayrıntıları görmesine engel olmaktadır.Acaba direk “hayır” demek yerine neden daha geniş kapsamlı düşünmüyorlar,çıkar yol bulmuyorlar diye kendi kendime sormaktayım?

Gerçi hakkını vermek gerek.Bazı kesimler biraz uyanarak “AKP anayasasına da hayır! Evren anayasasına da hayır!” gibi sloganlar içerisinde iki anayasayı da istemediğini belli etti.Ne güzel.O halde devam edelim.

İktidar dışında bir çok kesimin istediği şu: “İktidar gitsin de ne olursa olsun” Peki işte bende size bunu söylüyorum zaten.”Hayır” denilse iktidar gidecek mi? O halde bu küresel güçlerin oyuncağı haline gelmiş iktidarın milletimizin başındaki musallatlığından kurtulmak hepimizin buluştuğu ortak nokta öyle değil mi? O vakit çok geniş çok ince düşünüp doğru bir karar verip birlik içerisinde tereddütsüz bu kararı uygulamak gerekiyor.Boş oy konusunda yeterli çoğunluk sağlandığında MİLLETLER ARASI KABUL GÖRMÜŞ HUKUK KURALLARINA GÖRE halkın iktidarı ve sistemi red ettiği belli edilmiş oluyor.Elbette bu boş oyların üzerine hiç bir şey yazılmadan atılması gerekiyor, iptal oyu sayılmaması için.

Eğer herkesin istediği “İktidardan kurtulmak” ise; bahsettiğim milletin bir birlik içerisinde “boş oy atarak” hükümeti ve sistemini reddetme eyleminin iki örneği dünya tarih sahnesinde bulunuyor.

İkinci Dünya Savaşı sonunda iki toplum çok enteresan ve tarihe geçen bir birlik hareketiyle başlarındaki kan emici,yıkıcı hükümet ve politikalarından kurtulmuşlardır. İngiltere ve Almanya.

İngiltere ve Almanya başlarına musallat olmuş olan CHURCHİLL(İngiltere) ve EİSENHOOVER’dan(Almanya) yapılan referandum ve seçimlerde ne “EVET” ne de “HAYIRoyu kullanmadan oylarını boş olarak sandığa atmışlardır. Buda şu anlama gelmiştir. Bizler halk olarak başımızdaki hükümetlerin bizi layık olduğu şekilde temsil etmeyip mensup oldukları odakların,locaların veya Tröst ve Karteller’in adına idare ederek sömürdükleri inancıyla,bir daha böylesine satılmış kişilerin gelememesi adına mevcut sistemi red ediyor ve yeni bir seçim sistemi ve parti anlayışının yerleştirilmesi için iktidarı ve sistemi tümden red ediyoruz demişlerdir.

Bu toplumların oy birliği sağlayarak yaptıklarıBOŞ OY VERME eylemleri neticesinde CHURCHİLL ve EİSENHOOVER hükümetleri düşmüştür.Sonunda gerçektende halka göre hazırlanan Anayasal Reform’ların ve Siyasal Yapılanmalar’ın içeriklerinde büyük ve halkın tam desteğinin sağlandığı ilkeler hayata geçirilmiştir.

Buradaki önemli nokta ise şudur:

Bu eylemler büyük bir çapta ve halkın birlik içerisinde yaptığı eylemlerdir.Burada iş elbette Sivil Toplum Kuruluşları’na  ve ardından düşünen insanlarımıza düşmektedir.Bu kuruluşlar kamuoyunu etkilemede büyük önem arz etmektedirler.Eğer gerçekten büyük bir birlik içerisinde bu eylem Türkiye’de de gerçekleştirilse herkesin hayali olan iktidarın düşmesi an meselesi olacaktır.

Bir diğer önemli nokta ise İngiltere ve Almanya’da yapılan bu eylemin bu halkların bilinç düzeyleriyle ilgili olduğudur.Türkiye’de ise halkımızın büyük bir bölümünün maalesef bilinçsiz olması ve işbirlikçi-dönme-devşirme hainler ile siyonist  mason localarının köşe başlarını tuttuğu da düşünüldüğünde Türk halkının işi gerçekten zor.Ancak yukarıda da bahsettiğim üzere bu iş başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere düşünen her Türk vatandaşının çabasıyla hal olacaktır.

Son olarak eğer istenen “İktidardan kurtulmak” ise bu yazıda bahsedilenleri kalbi gerçekten vatan için çarpan her bireyin yeniden düşünmesi,düşünmesi ve harekete geçmesini ümit ediyoruz..

Sevgiler.

Hakan Er – www.twitter.com/aynaninsirri , www.aynaninsirri.tumblr.com

Yayınlayan

Hakan Er - Stratejist

Alanı : Ezoterik ve Gizli Örgütler

“Ne Evet! Ne Hayır!” üzerine 9 yorum

 1. Bu söylediğiniz sadece HAYIR cılara yarar. Çünkü internet kullanan insanların çoğu EVET verecekler. Böyle bir tepkiyi ancak onların destekleyeceğini göz önüne alırsanız….
  Ayrıca bu referanduma HAYIR deyin. Sonra düzgün bir şekilde anayasayı kendei halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda yine değiştirelim..

  1. boş oy verelim de evetçiler kazansın!! onları başa getiren zihniyet de buydu. kafama uyan parti yok boş vereyim dediler, akpliler boyle demedi tabi olan oldu; 8 yıldır atatürkün kurduğu türkiyem padişahlıkla yönetiliyor. akpyi ortadan kaldırdıktan sonra eski anayasaları tartışsak daha iyi olur bence bu yazı olmamış..

   1. Ne alaka boş oy ile evetçilerin?
    Hayır oyu verince akp ortadan mı kalkacak sanıyorsun sen???
    Eğer yazıyı okuduysan iktidarın nasıl gideceği yazıyor orada.”Hayır” oyu sadece zaman kazandıracaktır Millet’e.Oysa toplu bir şuur ile bir hareket yaratılabilirse iktidar ve sistem reddedilerek Türk Milleti kendi kaderini kendi tayin edecektir.

 2. Yanılıyorsun Mustafa.Dijital-Sosyal ortamda Muhalif kesim daha fazla.Evet’den çok Hayır dalgası var bu ortamda.
  Evet verecekler ise daha çok kırsal alanlarda yaşayan memlekette olup bitenlerden haberi olmayanlardır ki bu internet kullanıcılarından daha fazla bir topluluk.
  Öncelikle bu tezin yanlış.
  Hayır konusuna gelince.Hayır oyu elbetteki “Evet”ten daha iyi bir oydur.Ancak ben çok daha yararlı olan bir seçimi söylüyorum burada.

 3. Mantıklı aslında.Doğru diyorsunuz Hakan Bey.Bu konuda böyle hareket etmek Türk Milleti için en güzeli olsa gerek.Ayrıca ikisinin de aynı çıkar odağı noktasını çok çok iyi tespit etmişiniz.Teşekkürler.

 4. Saçmalamış durmuşsun başka bir şey değil yaptığın. Her iki durumda da hayali ve saçma fikirler ortaya atmışsın. Sana cevap yazma zahmetinde bulunmaktan dahi iğrendim düşün yazından ne denli iğrendiğimi…

  1. Sizin gibilere zaten bu şeyler hayali ve saçma geldiğinden KOYUN gibi yıllardır nereye çekilirseniz oraya götürülüyorsunuz.
   Kaçamak cevap yerine bütün bilgi denizini buraya dök istersen de kim saçmalıyormuş görelim bay?

 5. Bu Lafazanlıktan üteye gitmez.
  Önümüzde yaklaşık altı ay sonra millet vekili seçimi olacaktır.
  Ben yine oylarımı çürütecağım.Çünkü bütün vekiller ve bütün partiler aynıdır.Halkın iradesini yansıtmazlar.Birasırdır osmanlı yıkılmış Laik,Kemalizm saltanatı sürüyor.Bu zulüm yasaları son bulmalıdır.
  idamı kaldıran zalim ile,Apoyu besliyen zalim arasında fark yoktur.
  http://msp1955.blogcu.com/seytanin-ozellikleri/5204494

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir