Hakkımızda

TarihtenNotlar.Com 26 eylül 2009 tarihinde Serkan Dağlıoğlu tarafından kurulmuştur.

Sitemiz 21. Yüzyılda yani okumanın hayli az,araştırmanın sıkıcı bir iş gibi görüldüğü bu yüzyılda insanlığa sitenin adından da anlaşılacağı üzere “Tarihten Notlar” sunarak onları bilinçlendirmeye yönelik kurulmuş olup kaynak olarak yazarlarımızın bizatihi özel araştırmaları, bilgileri ve tecrübeleri,ansiklopedik bilgiler ve kimi kitaplardan alıntıları kullanmaktadır.

Yazılan yazıların bütün sorumlulukları yazarlarına ait bulunmaktadır.

Ayrıca sitemizde günümüzde oldukça tutulan video, slayt gibi görsel öğelere de yer verilerek çağa,yeniliklere ayak uydurma görevimizi nacizane yerine getirme isteğindeyiz.

Önemli bir nokta ise okurlarımızın yazılarımızı tarih araştırmalarında “Tarih’i inceleyip değerlendirirken; günümüze göre değil, incelenen tarihin dönemine göre incelenip değerlendirilmesi” olan  değişmez kuralına göre okuyup değerlendirmelerini önem ve dikkat ile rica etmekteyiz.Örnek olarak tarihin bir döneminde oldukça iyi olan bir olay günümüzde kötü olarak görünebilir.Bunun nedeni o olayın ilerleyen vakitlerde çeşitli nedenlerle  bozulması ve kötü bir hal almasıdır. Bu sebeple yukarıda da belirttiğimiz gibi yazılarımızı okurken o dönemdeymiş gibi düşünmeniz hayli önem arz etmektedir.

TarihtenNotlar.Com yeni yazarlar ile sürekli yenilenme amacını gütmekte olup, “başarabilirim” diyen her kişiyi bünyesine kabul etmeye hazırdır. Ulu Önder Mustafa Kemal’in de dediği gibi “Tarih yazmak, tarih yapmak kadar önemlidir” diyoruz ve tarihin tozlu sayfalarında tüm okurlarımıza keyifli vakit geçirmelerini diliyoruz.

TarihtenNotlar.Com Ekibi

Site istatistikleri için TIKLAYIN!