Truva Gümüş Yayın Efendisi

Yazar : David Gemmell

Kitabın açıklaması

“Truva Savaşı’nın karakterleri yeniden canlanıyor! Yiğitliğin ve korkusuzca savaşmanın, şeref ve ihanetin, kazanılan ve kaybedilen aşkın dramına David Gemmell hayat veriyor.

 O, son derece şöhretli bir adam. Kimileri ona Altın Çocuk diyor; kimileriyse Gümüş Yayın Efendisi. Dardanoslular için o Prens Aeneas. Fakat arkadaşları ona Helikaon diyor. Güçlü, çevik, hızlı düşünen, cesur bir savaşçı. Düşmanları tarafından nefret edilen, Truvalı dostlarının bile ürktüğü bir adam. Çünkü Altın Çocuk kalbinde karanlık bir yan taşıyor. Bir vahşet, öyle bir vahşet ki bu bir kez uyandırılmaya görsün ancak kanla doyabilir.

 Mykeneli Argurios, eşi benzeri olmayan bir savaşçı, esnetilemez ilkelere ve kırılmaz bir dirence sahip. Tüm Mykene savaşçıları gibi fethetmek ve öldürmek için yaşıyor. Kral Agamemnon tarafından ‘altın şehir’ Truva’nın savunmasını düşürmek üzere gönderilen bu asker Helikaon’un yeminli düşmanı.

 Andromakhe, kendi rızası dışında Truva prensi Hektor’la evlendirilen Thera rahibesi. Geleneklerden bıkmış, savaş sanatına hakim ve mükemmeliyetçi Andromakhe istediği insanı sevmeye ve gönlünce yaşamaya ant içmiş.

Şimdiyse kader bu üçünü bir araya getirecek. Aşk ve nefretin tutkulu kıvılcımlarından tüm dünyayı saracak bir yangın yükselecek.”

Baştan sona müthiş akıcı dille anlatılmış bir kitap.

Olaylar Aenas, Andromakhe ve Mykeneli Argurios üçlüsünün üzerinde yoğunlaşmaktadır. Aenas’a insanlar tarafından Helikaon veya Altın Çocuk olarak çağırılmaktadır.

Argurios, Helikaon(Aenas)’un gemisinde Truva’ya gitmek için  yolculuk etmektedir. Fakat bütün Mykenliler Helikaon’a düşmandır. Gelişen olaylar sonucunda Helikaon ve Argurios beraber aynı safta savaşacaklardır, yani dost olacaklardır. Birlikte savaştıklarında karşılarındaki düşmanı öğrenince sizde şaşıracaksınız.

Kitap hakkında daha fazla bilgi verip heyecanınızı kaçırmak istemiyorum. Bu eşsiz eseri sıkılmadan okuyacagınızı tahmin ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir