İftiralar ve Gerçekler

Son zamanlarda Fatih Sultan Mehmed hakkındaki eşcinsel iddalarıyla ilgili bir çok tartışmaya rastgeldim. O kadar saçma sapan yorumlar yapılıyorki inanamazsınız. Eşcinsellik ne kadar da basit bir şey gibi görülüyor.

Şurdaki yorumları okuduğumda resmen inanamadım. Bu kadar alçalmış olamayız. Artık sorun Fatih’in eşcinsel olup olmamasından çıkmış da, eşcinsel biri de İstanbul’u fethedebilirmiş saçma sapan şeyler işte… Aklı selim hiç bir insan Fatih Sultan Mehmed’in eşcinsel olduğuna inanmaz.

Allah eşcinsellik yüzünden kavimler yok ederken (Hz.Lut peygamberin halkı eşcinselliklerinden dolayı yok edilmiştir), Peygamberimizin övgüsüne mazhar olmuş bir padişahın eşcinsel olduğu fikrine nasıl kapılırız. Bunlar zamanında Osmanlı’dan yana kuyruk acısı olan devletlerin(özellikle Avrupalı devletler) uydurmalarıdır. Yabancı kaynaklı bilgilere güvenip sakın Fatih Sultan Mehmed’in veya diğer Osmanlı padişahlarının eşcinsel olduğu fikrine kapılmayın arkadaşlar.

Fatih Sultan Mehmed eşcinsel olmadığı sonucuna kendimiz çok rahat varabiliriz. Bunun için tarih bilmeye dahi gerek yok. Sadece biraz düşünürsek bunun çok saçma bir uydurmaca olduğunu anlarız.

Benim şanlı soyuma çirkef atanlar; şeytan senin soyundan gelir. Tarihin nakşeddiği Fatih Sultan Mehmet Han’a eşcinsel diyenler, Abdullahamid’e vatan hayini diyenler insanlık ve haysiyetten bi haber zavallılardır.

“İftiralar ve Gerçekler” üzerine 7 yorum

 1. duygularıma ve düşüncelerime tercüman olmuşsunuz. böyle saçma sapan iddialara çok güzel cevap vermişsiniz; tebrik ederim!

 2. senin atalarım dediğin insanlar sanıyomusun ki saf kan türk tü hepsinin damarında rus ermeni rum kanı ne ararsan vardı beee

  1. halil.. senin kanında kimlerin kanının dolaştığını görmüş olduk sayende rus,ermeni,rum…
   (((yavuz sultan selim:Sadık OL BeLki O ALemde Komutan OLur.)))

 3. Onlar derler. Fatih Sultan Mehmet Han hakkinda demekdikler kalmadi: Bebek katili, ickici, kumarci, namaz kilmaz, vs. vs.
  Bütün bunlari diyen onumu diyecek?

  Bunlar Fatihi Makedon Krali Alexander’le karistiriyorlar.
  Gerci onun bile anlatildigi gibi oldugundan ciddi kaygilar duyuyorlar.
  Birakin Bu muhtesem Padisahi bunlar Türklerin zorla Müslüman oldugunu iddia edebilecek kadar bile düsüyorlar.

  Türkiyede yapilmak istenen sey bes beli.
  Türkleri Islama karsi sogtmak, ve bizleri yeniden bir Islam devleti olmaktan ala koymak.

 4. Evet malesef Orhan Pamuk gibi Yahudi Dönmesi yazarlarda Osmanlının kendilerini İspanyolların elinden kurtarıdığını ve herşeylerini borçlu olduklarını unutup nankörce,haince padişahlarımıza dil uzatıyor kitaplarında oğlancı, eşcinsel gösteriyor.Lanet olsun onlara.

 5. Padişahlar vatan için her ne gerkirse yapmaya mecbur hissederlerdi kendilerini. Kardeşini ülke dirliği için öldüren bir Fatih neden Qğlanlarla olmasın.Zira laya şu açıdan bakın. Sürekli savaş yapıyorsunuz. Ve eşinizi yanınızda götüremiyorsunuz.. 13-14 Yaşından beri hizmetinizde olan ve sizden başka kimsesi olmayan kadınsı bir oğlan size ilgi duyuyor.Günümüzde travestiler kadınlar gibi hoş değiller midir.? Realiteden bakrsak kadınlardan uzak duran padişahta zamanla oğlana meyleder. Padişahın dizinin dibinde gün geirmiş kadınsı tavırları olan narin bir erkeğin Padişaha kadınlık yapması ülkenin dirliği için gerekmektedir.Zira cinsellik oladan padişah akıl sağlığını koruyamaz. Peki eşlerini yanında taşıyabiliyor mu hayır. O oğlanla sonuçta bir erkek birlikte olacak mı Evet.Ülkenin birlii ve dirliği için kardeşini feda eden bir padişah cinsel mutsuzluğun kendisinde derin yaralar açıp sağlıklı karar verememesini etkileyeceğini bilemeyecek kadar aptalmıdır.Bu sebeple yan kıvırmaya gerek yok.Oğlan gerekirse vatan için, kardeş gerekirse katli vatan için.vatan sağ olsun… Yalınız, şi´rine mevzû iki şeyden biridir:

  Koca millet! Edebiyyâtı ya oğlan, ya kan…

  Nefs-i emmâre hizâsında henüz duygulan!

  Sonra tenkîde giriş: Hepsi tasavvufla dolu:

  Var mı sâfiyyede bilmem ki ibâhiyye kolu

  İçilir, türlü şenâ´atler olur, bî pervâ;

  Hâfız´ın ortada dîvânı kitâbü´l fetva mehmet akif ersoy…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir